REBTEL nie świadczy usług na terenie naszego kraju.

Pewnego dnia…

Na początku czerwca youtube wyświetlił mi reklamę w której jakiś facet próbował powtórzyć po robocie słowo „Wrocław”. Trafiło to do mnie na tyle, że postanowiłem znaleźć odpowiedź na nurtujące mnie pytanie – „co to jest Rebtel?”

Rebtel

Znalazłem stronę Rebtel i zacząłem czytać. Schludnie wyglądająca i przejrzysta strona zachęcała do przewijania. Nowa sieć telefonii komórkowej. Czerwona lampka zapaliła mi się gdy doszedłem do zdania – „Całkowicie za darmo i pod same drzwi”. Było to zdanie podsumowujące ofertę skróconą. Nielimitowane rozmowy, nielimitowane smsy, 1GB internetu…

Ale jak to?! Gdzie jest ukryty koszt? Jaki jest model biznesowy? Trzeba było za tą reklamę zapłacić, więc też musi się to jakoś zwrócić. Trzeba było to sprawdzić. Przeczytałem FAQ oraz regulamin. Zapadła decyzja, że muszę to sprawdzić na własnej skórze. Reguła niedostępności, czyli tylko Wrocław oraz tylko 10000 użytkowników zadziałała znakomicie.

Ambasador

Potrzebowałem jakiegoś kodu. Kod można było dostać od ambasadora, albo zapisać się przez formularz. Wypełniłem formularz zgłaszając się do programu ambasadorów Rebtel. Pakiet ambasadorski zawierał 10GB zamiast 1GB. Następnego dnia dostałem kod. Wypełniłem kolejny formularz, w którym między innymi trzeba było podać swoje dane. W moim przypadku dodatkowo przesłałem wniosek o przeniesienie numeru podpisany elektronicznie. Niedługo miał się ze mną skontaktować kurier aby wręczyć mi kartę SIM. Pozostało czekać.

Kurier

Zadzwonił kurier.

– Mam dla Pana przesyłkę.

Dostałem coś więcej niż kartę SIM 😉

Karta SIM jest już aktywna. Był tam nowy numer i tylko musiałem zaczekać na reakcję ze strony mojego byłego operatora, który miał zwolnić mój numer. Następnie do mojej nowej karty SIM Rebtel miał być dodany stary numer.

Miesiąc później

Testowałem i testowałem. W sumie do niczego nie mogłem się przez pierwszy miesiąc przyczepić. Nie starałem się znaleźć luki w systemie. Byłem standardowym użytkownikiem, który korzysta z internetu w telefonie, instaluje aplikacje, używa map i aktualizuje system.

Podsumowanie

Więc co to jest Rebtel? To nowy operator ze Szwecji, który ekspansję rozpoczął we Wrocławiu. Niekonwencjonalna reklama i budzący moje zainteresowanie model biznesowy to coś dzięki czemu mnie przekonali. Utwierdzili mnie w tym przekonaniu jakością zasięgu.

Użytkownicy w swoim pakiecie mają dostępny 1GB internetu, a dodatkowe pakiety danych mogą sobie dokupić w aplikacji w zależności od swoich potrzeb. Natomiast rozmowy i smsy są za free.

Jeżeli chcesz dołączyć do Rebtel to kliknij tutaj. Dołączając przez ten link, dostajesz 15zł do wykorzystania na dodatkowe usługi (np. internet). Jeżeli masz jakieś pytania to zapraszam do kontaktu.

REBTEL nie świadczy usług na terenie naszego kraju.

Pozdrawiam BB


1 Komentarz

Użytkownik · 13 grudnia 2018 o 00:38

Rebtel Poland kaput

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *